استعلام قیمت
نرخ ارز

افزایش خرید نفت روسی

نفت روسی
به گزارش کانگورو به نقل از ایسنا، پالایشگاه‌های اروپایی هفته گذشته میزان زیادی نفت روسیه را خریداری کردند. آمارهای رصدشده توسط بلومبرگ نشان داد. پالایشگاه‌های اروپا هفته گذشته ۸۴/ ۱میلیون بشکه در روز نفت روسیه را خریداری کردند. که سومین افزایش میزان خرید نفت روسیه از سوی این پالایشگاه‌ها در چند هفته گذشته بوده است. نفت روسی

جریان نفت از روسیه به اروپا شامل ترکیه. اکنون به بالاترین میزان در حدود دو ماه گذشته رسیده است. این افزایش خرید مربوط به شرکت لیتاسکو (بازوی بازرگانی لوک اویل) و ترکیه بوده است. لوک اویل سه پالایشگاه در اروپا (ایتالیا، رومانی و بلغارستان) دارد. و این پالایشگاه‌ها همچنان خرید نفت روسیه را افزایش می‌دهند.

تحلیل بلومبرگ نشان داد اگر چه سایر نقاط اروپا ممکن است واردات نفت از روسیه را افزایش نداده باشند. اما کاهش خرید، قطعا آهسته شده است. اتحادیه اروپا موافقت کرده است ۹۰درصد واردات نفت از روسیه را تا پایان سال ۲۰۲۲ متوقف کند؛ اما جدی‌ترین ضربه این بلوک به روسیه از طریق هدف گرفتن درآمدهای نفتی، در قالب ممنوعیت بیمه بوده است. تحت این ممنوعیت که انگلیس هم از آن حمایت کرده است، شرکت‌های اتحادیه اروپا اجازه نخواهند داشت حمل دریایی نفت خام روسیه به کشورهای دیگر خارج از این بلوک را بیمه یا فاینانس کنند. به گفته تحلیلگران، این اقدام، توانایی روسیه برای صادرات نفت به سراسر جهان را فلج خواهد کرد. با این حال روسیه اعلام کرده است بیمه دولتی تحت توافقنامه تجاری با کشورهای دیگر فراهم و خود را از هرگونه ممنوعیتی که اتحادیه اروپا و انگلیس اعمال می‌کنند، منفک خواهد کرد. با این حال اکثر بنادر جهان به نفتکش‌ها اجازه ورود نمی‌دهند مگر اینکه پوشش بیمه کامل داشته باشند.

نفت روسی
نفت روسی

بالا