استعلام قیمت
نرخ ارز

حلال در صنایع مختلف

 

حلال ها در صنایع مختلف از داروسازی تا پاک کننده ها کاربرد دارند.

حلال در رنگ و پوشش

 حلال ها اجزای رنگ را حل و پخش می کنند و در نتیجه کیفیت آن را بهبود می بخشند. به اسپری های رنگ، گلیکول اتر استر به دلیل سرعت تبخیر کم افزوده می شود تا در هوا خشک نشوند.

حلال در جوهر

در بسیاری از جوهر هایی که برای پرینت استفاده می شود، از حلال به منظور بهبود اعمال رنگ استفاده می شود. در صنعت چاپ از حلال تولوئن به دلیل سرعت تبخیر بالا استفاده می شود.

حلال در مصارف شخصی

در بسیاری از لوازم آرایشی از حلال ها به منظور حل کردن اجزا استفاده می کند. از حلال ها در لوسیون ها، پودر ها و … به منظور بهبود حالت فیزیکی استفاده می شود. از اتانول در صنعت عطرسازی به دلیل بوی کم آن استفاده می شود. نقطه جوش کم اتانول باعث تبخیر سریع آن می شود و در نتیجه روی پوست باقی نمی ماند. از استون در لاک ها به دلیل خشک شدن سریع استفاده می شود.

حلال در محصولات پاک کننده

از گلیکول اتر ها در پاک کننده های سطوح استفاده می شود؛ این حلال ها سازگاری مناسبی با آب دارند. ایزوپارافین در خشکشویی لباس ها استفاده می شود. این حلال ها به دلیل بوی کم، ضرر نداشتن برای انسان و محیط زیست، امنیت و راندمان پاک کنندگی فوق العاده محبوبیت بالایی دارند. 

حلال در محصولات مراقبتی

حلال ها در صد ها محصول داروسازی کاربرد دارند. به عنوان مثال بوتیل استات برای خالص سازی پنیسیلین استفاده می شود.

حلال در خودروسازی

ایزوپروپیل الکل به عنوان ضدیخ و ماده شوینده در محلول برف پاک کن استفاده می شود. از هیدروکربن های آلیفاتیک در ساخت چرخ ها استفاده می شود.

 

 

خرید حلال

در حال حاضر شرکت کانگورو انواع حلال ها را با قیمت مناسب عرضه می کند. برای اطلاعات بیش تر با شماره 88064800 تماس حاصل فرمایید.

حلال های موجود

مونومر استایرن

متانول

زایلین

تولوئن

ایزوپروپیل الکل

استون

حلال ویژه

حلال 402

حلال 410

MEG

DEG

MPG

MMA

EG

BA

 

 

منبع:

chemicalsafetyfacts

 

 

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا