استعلام قیمت
نرخ ارز

تغییر قیمت های جهانی، منتهی به 19 نوامبر

مجله پلتس

 

پلتس 28 آبان

 

از آن جایی که ما هر هفته به تغییر قیمت های جهانی می پردازیم، این هفته نیز مطابق روال هفته های گذشته به تحلیل قیمت های جهانی می پردازیم. با ما همراه باشید تا تغییرات قیمت مواد شیمیایی را بر اساس مجله پلتس بررسی کنیم….

افزایش قیمت:

این هفته بر خلاف هفته گذشته، که بیشتر مواد افزایش قیمت را تجربه کردند. شاهد کاهش قیمت و در واقع جدولی تقریبا سراسر قرمز پوش را شاهد هستیم. تنها ماده ای که این هفته افزایش قیمت را نسبت به هفته گذشته تجربه کرده . متانول (CFR جنوب شرقی آسیا) با افزایش قیمت 1.11% و متانول (CFR چین) با افزایش قیمت 4.53% می باشد.

کاهش قیمت:

همان طور که مشاهده می کنید بیشترین کاهش قیمت در این هفته را مونومر استایرن با کاهش 6.54%، 6.48% و 6.43% تجربه کرده است. بعد مونومراستایرن تولوئن چین با کاهش 5.2% در مقام بعدی . MEG با کاهش 5.09% و بنزن با کاهش 4.86%، 4.47% این هفته بیشترین کاهش قیمت را شاهد بوده اند.

قیمت پایه بورس:

قیمت های پایه بورس در ایران چنانچه تحت تاثیر قیمت های جهانی و قیمت نفت قرار بگیرد در بیشتر مواد شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.  چنانچه تحت تاثیر تغییرات دلار نیمائی هم قرار بگیرد باز هم شاهد کاهش قیمت خواهیم بود. ولی نه چندان زیاد. البته باید به این نکته توجه داشت که قیمت مواد شیمیایی قابل پیش بینی نمی باشد.

بالا