استعلام قیمت
نرخ ارز

آیا مواد شیمیایی برای جهان بد است؟

مواد شیمیایی

 

آن را با صدای بلند بگویید، “chem-i-cal”. آوای خوبی دارد. و حلقه زیبایی به آن تعبیه شده است. اینطور نیست؟ این کلمه به چه معناست؟ از بیشتر تعاریف شگفت زده خواهید شد. این تعریف ها ممکن است برای کسانی که از نظر علمی کمتر تمایل دارند. واضح تلقی نشوند – در این مقاله من تعریف ساده ای از مواد شیمیایی عرضه کرده ام و سعی کرده ام که این تعریف برای همه قابل فهم باشد: “مواد شیمیایی عناصر یا ترکیبی از عناصر با ترکیب و ساختار خاص هستند. تمام مواد از مواد شیمیایی ساخته شده اند. فروش مواد شیمیایی

متأسفانه این روزها، اصطلاح “مواد شیمیایی” در محاوره اشتباه ارائه می شود. عموماً توهین آمیز در نظر گرفته می شوند. بسیاری از مردم از مواد شیمیایی می ترسند، زیرا ممکن است آن ها را به هالک تبدیل کند. (چرا اینقدر بد است؟ آیا او باورنکردنی نیست؟).

ولی ناگفته نماند که “مواد شیمیایی” منبع سرطان و غیرقابل محاسبه هستند. چه تعداد بیماری هایی به دلیل مواد شیمیایی اغلب به عنوان فاجعه قلمداد می شوند؟ من فکر می کنم همه.

 باید یادآور شویم که همه چیز، یک ماده شیمیایی است:

  • هوایی که تنفس می کنیم مواد شیمیایی است.
  • غذایی که ما مصرف می کنیم مواد شیمیایی است که توسط مواد شیمیایی هضم می شود و آنها را به مواد شیمیایی بیشتری تبدیل می کند.

زمان آن فرا رسیده است که ذهن بیشتری را به روی این ایده باز کنیم که “شیمیایی” کلمه بدی نیست. مواد شیمیایی در واقع جذاب هستند و ما بدون آنها نمی توانیم وجود داشته باشیم.

با این تعاریف و تفاسیر، فردی را در نظر بگیرید که می گوید: من یک گیاهخوار هستم و دوست دارم فکر کنم در مورد انتخاب های غذایی و سبک زندگی خود وظیفه شناس هستم. من یک اصطلاح جدید را کشف کرده بودم (“وگانیک” )و طبیعتاً کنجکاو بودم که در مورد آن بیشتر بدانم.

 اولین سایتی که من به آن نگاه کردم، گیاهخواری را این گونه تعریف می کرد: «[رشد] محصولات بدون استفاده از مواد شیمیایی، ترکیبات یا نهاده های حیوانی از هر نوع». این تعریف اشتباهات زیادی دارد.

 

مواد شیمیایی

 

 

بیایید فهرستی کوتاه و واضح از سوالات در رابطه با این تعریف تهیه کنیم:

– آیا محصولات زراعی مخلوط پیچیده ای از مواد شیمیایی هستند؟

– آیا می توان محصولات را بدون استفاده از مواد شیمیایی کشت کرد؟

– آیا خاک و کود حاوی مواد شیمیایی فراوان هستند؟

-آیا آب یک ماده شیمیایی است؟

من امیدوارم که اکثر مردم به تمام سوالات بالا “بله” پاسخ دهند! برخی حتی ممکن است یک گام فراتر بروند و به مواد شیمیایی جذاب درگیر اشاره کنند:

  • مواد شیمیایی آلی (حاوی اتم های کربن و هیدروژن در درجه اول)،
  • مواد شیمیایی فوتواکتیو (مسئول برداشت نور)،
  • مواد شیمیایی حاوی نیتروژن،
  • و شاید ضروری ترین مواد شیمیایی همه، آب (دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن).

درست است که همه مواد شیمیایی برای ما مفید نیستند. و حتی آنهایی که مفید هستند (مانند آب یا فلوراید) در صورت قرار گرفتن بیش از حد یا به روش اشتباه می توانند مضر باشند. با این حال، همه مواد از مواد شیمیایی ساخته شده اند، بنابراین مهم است که صریح تر باشد.

 همچنین مهم است که به این ایده رایج و گمراه کننده اشاره کنیم که مواد شیمیایی طبیعی برای ما بهتر از مواد شیمیایی مصنوعی هستند:

  • اول اینکه برخی از سمی ترین مواد شیمیایی روی زمین طبیعی هستند.
  • دوم، گاهی اوقات مواد مصنوعی برای سلامتی شما ایمن تر است، مانند مکمل های ملاتونین مصنوعی، زیرا ممکن است حاوی مواد ویروسی باشند.
  • سوم، برخی از مواد شیمیایی مصنوعی برای محیط زیست بهتر هستند، به عنوان مثال منابع طبیعی وانیل (دانه وانیل) در حال کاهش است.

به یاد داشته باشید، بیشتر مواد شیمیایی بسیار شگفت انگیز هستند. آنها در اطراف ما هستند. فروش مواد شیمیایی

یک دقیقه به اطراف خود نگاه کنید. اشیایی که شما قادر به دیدن آنها هستید به دلیل مواد شیمیایی جذب کننده نور هستند. چیزهایی که بو می کنید مواد شیمیایی هستند. که به گیرنده های بویایی شما متصل می شوند. و سیگنال های شیمیایی در بدن شما مسئول توانایی شما در درک این چیزها هستند.

 مواد شیمیایی سزاوار احترام و قدردانی هستند زیرا چه بخواهید بپذیرید چه نخواهید دوستان شما مواد شیمیایی هستند!  فروش مواد شیمیایی

 

مواد شیمیایی

 

 

 

خرید:

شرکت علمی سازان پاسارگاد با برند کانگورو، تامین کننده مواد اولیه شیمیایی می باشند. جهت خرید با شماره 88064800 تماس حاصل نمائید. کارشناسان ما آماده ثبت سفارشات و یا ارائه مشاوره به شما هستند.  فروش مواد شیمیایی

 

نگارنده: مهناز معصومی راد

منبع: https://blogs.scientificamerican.com

بالا