استعلام قیمت
نرخ ارز

از پلی اورتان ها بیشتر بدانید (1400/05/13)

 

صنعت پوشش های امروزی واقعاً می تواند سر شما را گیج بیاورد. به نظر می رسد لیست انتخاب پوشش برای استفاده کنندگان نهایی بی پایان است، اما این لیست در مقایسه با لیست الزاماتی که تامین کنندگان و تولیدکنندگان هنگام فرمول بندی محصولات باید در نظر بگیرند، چیزی نیست. از جمله مواردی که برای تولیدکنندگان و تامین کنندگان مهم است می توان به عملکرد، ظاهر، حفاظت، مقرون به صرفه بودن و سازگاری با محیط زیست اشاره کرد البته این موارد، تنها تعدادی از عواملی هستند که سازندگان رنگ و تأمین کنندگان آن ها باید در نظر داشته باشند.

پلی اورتان ها یک راه حل نهایی برای پوشش ها می باشند که به خوبی در برابر این لیست طولانی تقاضا قرار می گیرند، پلی اورتان ها به سرعت جای خود را برای تبدیل شدن به فن آوری انتخابی تعدادی از بازارهای نهایی باز کردند.

گزارش ها حاکی از آن است که پلی اورتان، در سال 2000 تقریبا 542 میلیون پوند در صنعت پوشش در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته، که این مقدار نسبت به استفاده آن در سال 1998، 8.4 درصد افزایش داشته است.

 

 

 

چه چیزی باعث محبوبیت پلی اورتان می شود؟

هر سازنده پوشش و عرضه کننده مواد اولیه (Coatings World) دلایل متفاوتی ارائه کرده است. با این حال، همه پاسخ های آن ها را می توان در یک کلمه خلاصه کرد: همه کاره بودن.

به گفته تامین کنندگان صنعت، فناوری پلی اورتان تقریباً در هر فرمولاسیونی قابل استفاده است.

مایکل هیوز ، مدیر بازاریابی در زمینه چسب، پوشش و الاستومرها می گوید: “ما معتقدیم که پلی یورتان ها به دلیل درجه حرارت پایین و خواص پخت سریع ، خواص فیزیکی و سهولت کاربرد یکی از پلیمرهای بسیار متنوع در فرمولاسیون پوشش ها هستند.”

مایک اوشونسی می گوید:” پلی اورتان، چه حلال باشد و چه بر پایه آب، همیشه یک سیستم پوشش برتر محسوب می شود. ” ترکیبی از ویژگی های مقاوم همراه با فیلم های بسیار بادوام، این ماده شیمیایی را به یکی از پرکاربردترین و بهترین سیستم های پوشش دهی موجود تبدیل می کند. “

برخی دیگر از خواص پوشش های پلی اورتان که باعث محبوبیت آن ها شده است عبارتند از: مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، ظاهر شیمیایی عالی.

مهم ترین خاصیت پلی اورتان ها دوام بالای پلی اورتان هاست، بنابراین تعجب آور نیست که بازارهای ساخت و ساز و حمل و نقل بزرگترین استفاده کنندگان از فناوری های پلی اورتان هستند.

مهم ترین بازار پلی اورتان چیست؟

طبق گزارش API ، ساخت و ساز اصلی ترین استفاده نهایی برای پلی اورتان است. بازار ساخت و ساز ایالات متحده در سال 2000 ،165 میلیون پوند روکش پلی اورتان مصرف کرد که عمدتا برای کاربردهای چوبی و کفپوش بتنی بود. بعد از ساخت و ساز، بازار حمل و نقل قرار دارد که در سال 2000 از 162 میلیون پوند پوشش پلی اورتان استفاده کرده است.

 

 

 

آیا بازار پلی اورتان در حال رشد است؟

هر چند که پلی اورتان نیز مانند سایر مواد شیمیایی بازار مخصوص خود را دارد، ولی بازار پلی اورتان ها در آینده جا برای پیشرفت دارد.

بازار فناوری پلی اورتان برای تامین کنندگان و تولیدکنندگان یک تجارت بزرگ است و به جرات می توان گفت که تعدادی از عوامل در آینده به رشد ادامه خواهند داد. بازارهای عمده-ساخت و ساز و حمل و نقل-علیرغم تا حدودی کندی اقتصاد، همچنان در حال رشد هستند و بازارهای جدید هنوز هم می توانند از پلی اورتان استفاده کنند، که به معنی مناطق جدید توسعه است.

 

 

 

شرکت علمی سازان پاسارگاد با برند کانگورو، تامین کننده انواع مواد اولیه پلیمری می باشد.

جهت مشاوره و یا ثبت سفارش با کارشناسان ما در شرکت تماس حاصل نمائید.

 

 

 منبع: https://www.coatingsworld.com

گردآورنده: مهناز معصومی راد

 

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا