استعلام قیمت
نرخ ارز

بهبود چشم‌انداز اقتصادی چین در ۲۰۲۳

چشم انداز اقتصادی چین

چشم انداز اقتصادی چین

به گزارش کانگورو به نقل از دنیای اقتصاد، در پی بهبود چشمگیر وضعیت اقتصادی چین در سه ماه. نخست سال ۲۰۲۳ نهادهای جهانی پیش‌بینی‌‌‌های خود در مورد رشد اقتصاد چین برای سال ۲۰۲۳ را به رقم ۴/ ۶‌درصد ارتقا دادند. در حالی که پیش‌بینی قبلی آنها، رشد اقتصادی ۶ درصدی بود.
علاوه بر این، سیتی نیز پیش‌بینی قبلی خود را از ۷/ ۵ درصد، به ۱/ ۶‌درصد افزایش داد. UBS نیز با توجه به بهبود قوی‌‌‌تر از حد انتظار. شرایط اقتصادی در سه‌ماه نخست سال ۲۰۲۳ که به دلیل بازگشت قدرتمند چین در زمینه مصرف و دارایی بوده است. پیش‌بینی خود از رشد ۴/ ۵ درصدی را به ۷/ ۵‌درصد ارتقا داد.

گزارش اخیر اداره ملی آمار چین، حاکی از رشد سریع‌‌‌تر از حد انتظار اقتصاد این کشور است. به نحوی که از سطح تخمین‌‌‌های قبلی رشد برای سه ماه اول سال ۲۰۲۳ پیشی گرفته است. بر اساس این گزارش. رشد اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ جهان، در پی کاهش اعمال محدودیت‌های کووید -۱۹ و افزایش هزینه‌‌‌های مصرف کننده. به رقم ۵/ ۴‌درصد افزایش پیدا کرد.

علاوه بر این، انتشار گزارش تولید ناخالص داخلی چین در سه ماه اول. حاکی از بهبود شگرف شرایط چین است که این روند احتمالا در کوتاه‌مدت ادامه خواهد داشت. این گزارش، طیفی از عوامل، از جمله افزایش قابل‌توجه در بخش مصرف و خدمات مرتبط با سفر را در این امر موثر دانسته است.   چشم انداز اقتصادی چین

بالا