استعلام قیمت
نرخ ارز

تغییرات دلار در هفته منتهی به اول اردیبهشت چگونه بود؟

در دومین ماه از سال جدید شاخص بازار ارز فعالیت خود را در کانال ۲۷‌هزار تومانی آغاز کرد. با وجود حرکت افزایشی آهسته اسکناس آمریکایی در روز پنج‌شنبه هفته گذشته. نرخ این ارز از کریدور قیمتی روز‌های اخیر خود یعنی کف ۲۷هزار و ۵۵۰ تا سقف ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومانی خارج نشده. و دلار در روز پنج‌شنبه اول اردیبهشت به سطح قیمتی ۲۷ هزار و ۸۶۰ تومان رسید.

به گزارش کانگورو به نقل از دنیای اقتصاد، قیمت هر قطعه سکه امامی نیز. در راستای افزایش قیمت دلار در روز پنج‌شنبه گذشته حدودا به میزان ۸۰ هزار تومان افزایش یافت.

هزار و ۹۰۰ تومانی خارج نشده و دلار در روز پنج‌شنبه اول اردیبهشت به سطح قیمتی ۲۷ هزار و ۸۶۰ تومان رسید.

روز پنج‌شنبه یکم اردیبهشت ماه دلار فعالیت. خود را در سطح قیمتی 27 هزار و 750 تومان آغاز کرد.

با گذشت چند ساعت از معاملات ارزی بازار در این روز نرخ اسکناس آمریکایی به حوالی رقم 27 هزار و 800 تومان رسید. و در نهایت در عصر روز پنج‌شنبه گذشته این ارز با 80 تومان افزایش قیمت نسبت به چهارشنبه 31 فروردین در سطح قیمتی 27 هزار و 860 تومان معامله شد.

طبق مشاهدات، دلار از روز 24 فروردین تاکنون در محدوده قیمتی کف 27 هزار و 550. تا سقف 27 هزار و 900 تومانی به نوسان پرداخته. و به‌رغم تلاش‌های افزایشی خود نتوانسته. از مرز مقاومتی این کریدور عبور کند.

این در حالی است که پیش از این تاریخ نیز بازار ارز تنها 2 روز (22 و 23 فروردین ماه) شاهد حضور نرخ دلار در کانال 28 هزار تومانی بود. و در بقیه روز‌های فروردین ماه سال جدید نرخ این ارز در سطوح قیمتی کانال 27 هزار تومانی معامله شده بود.
یورو از دیگر ارز‌های مورد توجه معامله‌گران نیز که در اواخر هفته گذشته توانسته بود مجددا با ورود خود به کانال 30 هزار تومانی. در سطوح قیمتی نخست این کانال معامله شود. در روز پنج‌شنبه هفته گذشته با 236 تومان افزایش قیمت نسبت. به نرخ روز چهارشنبه به رقم 30 هزار و 320 تومان رسید.

اخبار رسانه‌ها در روز‌های گذشته سیگنال‌های متفاوتی برای بازار ارز تهران داشت. در روز چهارشنبه 31 فروردین ماه واشنگتن فری‌بیکن، رسانه سیاسی محافظه‌کار آمریکایی، در گزارشی حول محور موانع موجود در جهت احیای قرارداد. برجام نوشت: آمریکا پیشنهاد داده که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را از فهرست تروریستی خارج کند. اما نیروی قدس سپاه همچنان در این فهرست باقی بماند. قیمت دلار

واشنگتن فری بیکن در ادامه نوشته است. که بر اساس تخمین‌هایی که در کنگره زده شده و به این وبگاه آمریکایی رسیده. تحریم‌ها علیه بین ۸۰ تا ۱۸۰ هزار نیروی سپاه برداشته می‌شود .و تحریم‌های نیروی قدس تنها ۲۰هزار نفر را شامل می‌شود.
تحلیلگران که این امر را گام جدی جدیدی در راستای ادامه روند نشست‌های هسته‌ای وین می‌دانند. بر این باورند که در صورت قطعی شدن این اقدام از سوی آمریکا باید .منتظر از سر‌گیری مجدد این نشست‌ها باشیم. قیمت دلار

 

قیمت دلار

 

در همین راستا جوزف بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در تماسی تلفنی با امیر عبداللهیان. وزیر امور خارجه کشور، طولانی شدن تنفس در مذاکرات را سازنده ندانست. و پیشنهاد کرد گفت‌وگوها مجددا میان نماینده اتحادیه اروپا و مذاکره‌کننده. ارشد ایران از نزدیک پیگیری شود. از دیگر اخبار روز‌های اخیر می‌توان به افزایش درآمدهای نفتی ایران. و حصول منابع ارزی اشاره کرد‌ که برخی خبرگزاری‌ها به آن اشاره کرده‌اند. قیمت دلار

بالا