استعلام قیمت
نرخ ارز

مشکل تأمین مالی طرح توسعه پتروشیمی آمونیاک کرمانشاه برطرف شده است

پتروشیمی کرمانشاه

 

به گزارش کانگورو به نقل از خبرگزاری مهر، بهمن امیری مقدم شامگاه چهارشنبه در سفر به شهرستان هرسین با همراهی رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس از شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه بازدید و در نشست بررسی مشکلات و موانع فراروی توسعه این مجموعه صنعتی اظهار کرد: روند عملیات اجرایی این طرح با تکیه بر توان داخلی و خودباوری بسیار مطلوب است و مشکل تأمین مالی پروژه با تسهیلگری صورت گرفته برای پرداخت تسهیلات ارزی حل شده است.

وی افزود: تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی و توسعه صنایع پایین دستی به منظور ایجاد اشتغال پایدار مورد حمایت مجموعه مدیریتی استان کرمانشاه قرار دارد و حتماً در اجرای طرح تولید کریستال ملامین در بزرگترین مجموعه صنعتی غرب حمایت لازم را خواهیم داشت تا امکان بهره برداری از طرح‌های توسعه‌ای تا پایان سال ١۴٠٢ فراهم شود.

استاندار کرمانشاه از اهتمام جدی مدیران شرکت برای تسریع در پیشرفت طرح تقدیر و تصریح کرد: تاکنون برای اجرای طرح توسعه‌ای ١۶٧ میلیون یورو اعتبار هزینه شده است. و با تخصیص بودجه و تأمین مالی و با توانمندهای داخلی امسال شاهد پیشرفت مطلوبی در طرح خواهیم بود.

که بی شک با ایجاد اشتغالزایی و ارزآوری، ارتقای کیفی محصولات و اشتغال مؤثر را نیز در پی دارد.

امیری مقدم پیشگام و پیش‌قدم شدن شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه. برای مشارکت در اجرای طرح انتقال آب پساب تصفیه خانه فاضلاب کرمانشاه. را اقدامی مهم برای حفاظت از منابع زیرزمینی. و محیط زیست ارزیابی کرد و گفت: این طرح مطالعاتی برای تأمین منابع آب. شرکت‌های صنعتی در مسیر ۴٠ کیلومتری خط انتقال آب باید برای صنایع وابسته تشریح شود. و با مشارکت این صنایع و مساعدت و حمایت آبفا این طرح ماندگار و حافظ منابع آبی سریع‌تر انجام شود.

وی بیان کرد: استفاده از پساب‌های شهری به عنوان منبع پایدار تأمین آب صنایع را سبب پایداری و پویایی چرخ تولید و حل مشکلات آینده به دلیل قرار گرفتن. در شرایط خشکسالی و راهکاری برای مقابله با تنش آبی دانست و گفت: این اقدام هوشمندانه باید حمایت شود. و امکان استفاده شرکت پتروشیمی از پساب تصفیه خانه فاضلاب فراهم شود.

استاندار کرمانشاه استفاده مطلوب از ظرفیت حمل و نقل ریلی استان کرمانشاه را خاطرنشان. کرد و افزود: بر اساس درخواست این شرکت امکان افزایش سهم حمل و نقل ریلی. با اجرای طرح خطوط آنتنی و اتصال به راه آهن برای ارسال محصولات به بنادر وجود دارد.

امیری مقدم پتروشیمی کرمانشاه را جز اولین صنایع بزرگ و پروژه‌های توسعه‌ای استان کرمانشاه دانست. و گفت: تکمیل زنجیره ارزش محصولات به عنوان یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های این شرکت در حال انجام است. و حتماً از منابع استانی هم برای اجرای پروژه استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: فاز دوم طرح عظیم پتروشیمی اوره و آمونیاک کرمانشاه که در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می‌رسد. و با ایجاد اشتغالزایی مناسب میزان تولیدات کارخانه نیز تقریباً ۲ برابر می‌شود.

استاندار کرمانشاه از حل مشکل تأمین مالی طرح توسعه‌ای شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با ۶٠ درصد پیشرفت فیزیکی خبر داد. و گفت: با حمایت دولت در اجرای فاز دوم و تکمیل زنجیره‌های ارزش محصولات پتروشیمی کرمانشاه با رویکرد توسعه صادرات و ایجاد اشتغالزایی پایدار تسریع و تسهیل صورت می‌گیرد.

بالا