استعلام قیمت
نرخ ارز

واردات پلی اتیلن در نیمه اول سال 2022

واردات پلی اتیلن

 

در نیمه اول 2022، واردات بازار پلی‌اتیلن از میزان بالا به کم تغییر کرد. اما گستره کلی نوسانات بسیار اندک بوده است. در سه ماهه اول، بازار نوسانی صعودی داشت. در حالی که این نوسان در سه ماهه دوم نزولی بود. پلی اتیلن

ژانویه: 

قیمت بازار به طور جزئی افزایش یافت. قیمت‌های جدید عرضه‌کنندگان تحت حمایت بازار نقدی قوی معاملات آتی رمینبی و سیر صعودی نفت خام قرار گرفته. و تاجران به طور جزئی قیمت‌های خود را بالا بردند. اختلاف قیمتی میان بازار رمینبی و پلی‌اتیلن سی‌ف‌آر چین نسبتاً به تعادل رسید، و جو تجاری کم حرارت بود.

فوریه:

مذاکرات همزمان با تعطیلات جشن‌های بهاری اندک بود. بعد از تعطیلات، نفت خام به طور ناگهانی اوج‌گرفت، بازار نقدی معاملات آتی رمینبی سرانجام در اولین روز بعد از تعطیلات بهاره صعود کرد، که همین فاکتورها به طور محسوس روحیه بازار پلی‌اتیلن سی‌ف‌آر را تقویت کردند. اگرچه، کارمندان پایین‌دستی بسیاری به بازار بازنگشته، و معاملات بازار محدود بود. متعاقباً بازار نقدی معاملات آتی رمینبی افت کرده، که همین امر جو تجاری بازار پلی‌اتیلن سی‌ف‌آر را تحت فشار قرار داد. بازار پلی‌اتیلن سی‌ف‌آر چین بسیار بالاتر از بازار رمینبی قرار گرفت، و معاملات بازار ضعیف بود.

مارس:

 تحت شرایط نسبتاً وخیم بین‌المللی، قیمت‌های نفت خام به میزان قابل توجهی اوج گرفت، که موجب سیر صعودی پلی‌اتیلن سی‌ف‌آر شده، و تعدادی از تاجران حتی سفارشات را متوقف کرده و میلی به فروش در قیمت‌های پایین نداشتند. سپس، با توجه به افت بازار نقدی معاملات آتی رمینبی، بازار پلی‌اتیلن سی‌ف‌آر چین تحت فشار قرار گرفته و تضعیف شد. اختلاف قیمتی بسیار بالا، و تقاضای پایین‌دستی راکد بود. در 10 روز آخر ماه، قیمت‌های نفت خام و بازار پلی‌اتیلن چین به طور قابل توجهی نوسان کرده، و معاملات کلی محدود بود.

آوریل:

بازار نقدی معاملات آتی رمینبی سیری نزولی در پیش گرفت، و جو بازار پلی‌اتیلن چین را تحت فشار قرار داد. اختلاف قیمتی میان بازار رمینبی و پلی‌اتیلن ثابت ماند، و میل به خرید پایین‌دستی ضعیف بود. علاوه بر این، تحویل‌گیری محموله‌ها به دلیل تاثیر اپیدمی بر بندرهای اصلی سخت، تقاضای پایین‌دستی ضعیف و معاملات نیز محدود بود. تمام طرف‌های بازار موضع رصد داشتند. پلی اتیلن

مه:

قیمت‌های بازار به روند نزولی خود ادامه داده، ارزش رمینبی افت کرده و اختلاف قیمتی بسیار بالا بود. صنایع پایین‌دستی در برابر قیمت‌های بالا مقاومت کرده، بازار رمینبی نسبتاً ضعیف بود، و هزینه‌های دلاری تاجران دست اول افزایش یافت. تقاضای پایین‌دستی کاهشی بوده، و خریداران ترجیح می‌دادند تا محتوای یوانی تهیه کرده و شامل بازپرداخت مالیات شوند.

ژوئن:

 بازار پلی‌اتیلن به روند نزولی خود ادامه داد. بازار در مراحل اولیه خود ثابت بوده، و نوسانات قیمتی اندک بودند. در نیمه دوم ماه و با توجه به افت قابل توجه نفت خام، بازار رمینبی تضعیف شده که همین امر بازار پلی‌اتیلن چین را تحت فشار گذاشت. تقاضای پایین‌دستی محدود بود.

 

واردات پلی اتیلن

 

در نیمه اول 2022، قیمت‌های پلی‌اتیلن سبک خطی و فیلم پلی‌اتیلن سنگین اساساً برابر بوده، در حالی که قیمت پلی‌اتیلن سبک بسیار بالاتر بود، و این اختلاف قیمتی تا مدت‌ها حفظ شد.

وقتی در رابطه با بازار پلی‌اتیلن سی‌ف‌آر چین صحبت می‌کنیم، اشاره به شرایط کنونی واردات اجتناب‌ناپذیر است. براساس داده‌های گمرکی، واردات کلی پلی‌اتیلن چین از ژانویه تا مه 2022 (اطلاعات ژوئن همچنان منتشر نشده) با میزان 5.546 میلیون تن، در مقیاس سالانه افتی 15.74 درصدی را ثبت کرده، و همچنین واردات از آوریل تا مه زیر یک میلیون تن قرار گرفت. از مارس 2018، حجم واردات ماهانه پلی‌اتیلن چین بالای یک میلیون تن بوده است. حجم وارداتی به میزان بالایی کاهش یافته، و اتکای وارداتی به میزان قابل توجهی کمتر شده است.

دلایل اصلی کاهش واردات:

1. ظرفیت کلی تولیدات پلی‌اتیلن داخلی چین در حال افزایش بوده و نرخ خود کفایی مشخصاً افزایش یافته، که تاثیر محسوسی بر مواد وارداتی دارد.

2. همزمان با تداوم اوج‌گیری قیمت‌های نفت بین‌المللی، واحدهای داخلی و خارجی تحت تاثیر قرار گرفته، که منتج به افت کلی تولیدات و کاهش درصد مشخصی از واردات شد.

3. قیمت بازار پلی‌اتیلن سی‌ف‌آر چین همیشه بالاتر از بازار رمینبی می‌باشد. پلی اتیلن

به طور مثال پلی‌اتیلن سبک خطی را در نظر بگیریم؛ از ژانویه تا ژوئن 2022. قیمت پلی‌اتیلن سبک خطی سی‌ف‌آر چین 200 تا 900 یوان در هر تن بالاتر از بازار رمینبی بود. با توجه به اختلاف قیمتی بالا، واحدها ترجیح دادند تا مواد را به صورت یوانی تهیه کرده و شامل بازپرداخت مالیات شوند، و به این ترتیب مزایای مواد وارداتی تا میزان زیادی کاهش یافته است.

4. قیمت بازار جهانی بسیار بالاتر از بازار داخلی چین می‌باشد.

به طور مثال، قیمت‌های پلی‌اتیلن سبک خطی. در اروپا و آمریکا نسبت به قیمت‌های داخلی چین 600 تا 700 دلار در هر تن بالاتر بوده. و اختلاف قیمتی بالا تمایل بسیاری از واحدهای خارجی را برای فروش به اروپا و آمریکا افزایش می‌دهد. پلی اتیلن

بالا