استعلام قیمت
نرخ ارز

ترمز افزایش ارز کشیده شد

بازار ارز

به گزارش کانگورو به نقل از دنیای اقتصاد، پس از انتشار خبر سفر قریب‌الوقوع شیخ‌تمیم بن‌حمد، امیر قطر و همین‌طور انریکه مورا. نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین به تهران بازار ارز به نوعی آرام گرفت و از هیجان افزایشی موجود در بازار کاسته شد. بازار ارز، منتظر تحولات این هفته پس از این دو سفر مانده است.

اکثریت فعالان ارزی از کاهش حجم معاملات خرد و عدم اطمینان معامله‌گران نسبت به آینده بازار خبر می‌دهند. قیمت هر برگ اسکناس دلار در بازار روز گذشته به رقم ۲۸ هزار و ۵۵۰ تومان رسید.

دیروز دوشنبه 19 اردیبهشت ماه بازار ارز تهران در انتظار اخبار تازه از تحرکات قابل توجه خود دست کشید. شاخص ارزی در بازار دیروز با افزایش قیمت فعالیت خود را آغاز کرد. در ابتدای معاملات دلاری روز گذشته نرخ این ارز با حدود 50 تومان افزایش نسبت. به نرخ روز یکشنبه در محدوده 28هزار و 400 تا 28 هزار و 420 تومان به فروش رسید.

در ادامه معاملات روز گذشته نیز مجددا دست خریداران به میزان اندکی بالاتر رفته و بازار ارز شاهد افزایش قیمت دلار تا رقم 28 هزار و 500تومان نیز بود. این در حالی است که روز شنبه نیز دلار در همین محدوده قیمت 28 هزار و 500 تا 28 هزار و 550 تومان به کار خود پایان داد. و عدم عبور نرخ این ارز از سقف قیمتی مذکور می‌تواند به نوعی نشانه از کمبود تقاضا در نرخ‌های بالاتر برای اسکناس آمریکایی باشد.

دیگر ارز‌های شاخص بازار در روز گذشته نیز همچون دلار با ثبت افزایش نرخی حدودا 100 تا 150 تومانی به کار خود پایان دادند.

در روز‌های گذشته زمزمه‌هایی از سفر قریب‌الوقوع شیخ تمیم بن حمد. امیر قطر به ایران مطرح می‌شد که روز دوشنبه سعید خطیب‌زاده. سخنگوی وزارت امور خارجه در کنفرانسی مطبوعاتی این خبر را تایید کرد.

 

تغییر نرخ دلار

 

قطر به‌واسطه منابع نفت و گاز خود از سال‌ها پیش در حال تلاش برای میانجی‌گری و بهبود شرایط سیاسی میان ایران و آمریکا بوده است. هم اکنون نیز به نظر عده‌ای از کارشناسان با توجه به بحران نفتی به وجود آمده در راستای درگیری‌های میان روسیه و اوکراین. قطر بیشترین تلاش خود را در جهت پیوند مجدد قرارداد برجام و توافق میان ایران و آمریکا انجام می‌دهد. با این حال خطیب‌زاده ضمن قدردانی از حمایت‌های قطر از ایران. در سال‌های جاری، سفر امیر این کشور به ایران را دو‌جانبه و منطقه‌ای خواند.

از سوی دیگر نیز طبق اعلام خبرگزاری‌های مختلف داخلی و خارجی.واسطه اصلی مذاکرات وین، انریکه مورا، در روز سه‌شنبه عازم ایران است. بازار ارز

به گفته سعید خطیب‌زاده، آقای مورا در روز جمعه با علی باقری‌کنی. مذاکره‌کننده ارشد ایران در نشست‌های هسته‌ای وین، جلسه‌ای برگزار خواهد کرد. به عقیده فعالان ارزی این دو سفر می‌تواند. اتفاقات سرنوشت‌سازی را برای آینده نرخ ارز در بازار ایران رقم بزند. به همین دلیل عده کثیری از معامله‌گران دست از معاملات خود کشیده و در انتظار اخبار جدید نشسته‌اند.

بالا