استعلام قیمت
نرخ ارز

صف دلار کوتاه می شود

قیمت دلار

 

به گزارش کانگورو به نقل از دنیای اقتصاد، دیروز سه‌شنبه 11 مرداد قیمت دلار. در معاملات آزاد بازار تهران افزایش قیمت اندکی را تجربه کرد.

پس از انتشار اخبار سیاسی مثبت نسبت به آینده مذاکرات هسته‌ای وین در روز دوشنبه هفته جاری. دلار بازار آزاد افت قیمتی حدودا 2 پله‌ای را تجربه کرد.

بسیاری از فعالان ارزی با توجه به کاهش تاثیر‌پذیری نرخ ارز از سیگنال‌های امیدوار‌کننده بر این باور بودند. که با شروع معاملات بازار در روز سه‌شنبه.افت قیمت مذکور جبران شده و قیمت این ارز مجددا به پله‌های انتهایی کانال 31 هزار تومانی نزدیک شود. با این حال حجم انتظارات مثبت در فضای بازار روز سه‌شنبه به گونه‌ای بود که این اتفاق صورت نگرفت. و در نهایت قیمت هر برگ اسکناس دلار با افزایش قیمت اندک 20 تومانی نسبت به نرخ روز دوشنبه به رقم 31 هزار و 670 تومان رسید.

مشاهدات به عمل آمده از هسته مرکزی بازار ارز تهران حاکی از آن است. که تعداد افراد حاضر در صفوف خرید ارز توافقی به نسبت هفته گذشته کاهش یافته است. عده‌ای از کارشناسان بر این باورند که علت اصلی کاهش حجم متقاضیان ارز توافقی، کاهش شکاف میان ارقام رسمی و غیر‌رسمی بازار است.

به عقیده این افراد در حالی که ارقام فروش دلار با نرخ توافقی در محدوده 30 هزار و 400 تا 30 هزار و 700 تومان نوسان می‌کند. خرید دلار توافقی و فروش آن در معاملات بازار آزاد صرفه اقتصادی ندارد. همچنین این افراد بر این باورند که در صورت تداوم سیاست‌های تسهیل گرانه توسط نهاد‌های بازار‌ساز و از سوی دیگر کاهش مجدد نرخ‌های بازار آزاد. اعتماد جامعه نسبت به نرخ‌های توافقی بیشتر شده و می‌توان از آنها با عنوان ارقام واقعی بازار یاد کرد.

قیمت دلار
با افزایش نسبی قیمت دلار آزاد نرخ سکه طلا طرح جدید نیز حدود 20 هزار تومان افزایش یافت.

البته این در حالی است که با افزایش قابل توجه نرخ جهانی طلا در بازار روز سه‌شنبه. انتظار می‌رود قیمت سکه در معاملات روز‌های انتهایی هفته مجددا افزایشی باشد. قیمت هر قطعه سکه طلا طرح جدید در بازار روز سه‌شنبه به رقم 14 میلیون و 850 هزار تومان رسید.

بالا