استعلام قیمت
نرخ ارز

پیش بینی افت بیشتر قیمت مواد پلیمری

افت قیمت پلیمرها
به گزارش کانگورو به نقل از پتروتحلیل، بازار پی وی سی ترکیه در این هفته آرام ماند. قیمت پلیمرها به دلیل تقاضای ضعیف داخلی در روند نزولی باقی مانده است. قیمت نزولی پلیمرها

تجارت بر خلاف انتظارات از بهبود بازار پس از جشن های عید همچنان کند بوده است. فروشندگان ترکیه ای در تلاش بوده اند تا با قیمت های دائمی در حال سقوط. از سوی تامین کنندگان خود همراه باشند و علاقه خرید پایین بوده است.

یک تاجر گفت : “بیشتر خریداران از بازار عقب نشسته اند، به کاهش قیمت ها نگاه می کنند. و منتظرند تا قبل از شروع خرید مقادیر زیاد، قیمت ها به پایین ترین نقطه برسند. لیر ترکیه به کاهش ارزش خود ادامه داد. و به پایین ترین سطح تاریخ خود یعنی 17.95 در هر دلار آمریکا رسید. عرضه پی وی سی در این هفته در ترکیه به دلیل فعالیت کم خرید کافی بوده است.”

قیمت پی وی سی در این هفته در ترکیه کاهش یافته است.

تعداد کمی از تامین کنندگان اروپایی رزین را در این کشور عرضه کرده اند. زیرا فصل تعطیلات تابستانی در منطقه شروع می شود. K67 این مبدا با قیمت 1170-1200 دلار در هر تن CFR ترکیه در دسترس بوده است. برخی از بازیکنان در مورد قیمت 1100 دلار در هر تن CFR ترکیه شنیده‌اند. بدون اینکه حتی یک معامله در این سطح تأیید شده باشد.

K70 اروپایی با قیمت 1240 دلار در هر تن CFR ترکیه معامله شده است. تامین کنندگان روسی PVC K67 را به قیمت 1080 دلار در هر تن CFR ترکیه نقل کرده اند و به معامله گران محلی گفته اند که به نقطه سربه سر رسیده اند. همچنین، برخی معاملات برای K67 روسی با قیمت 1150 دلار در هر تن سی اف آر ترکیه در اوایل این هفته بسته شد. همان گرید منشاء مصری 1100-1150 دلار در هر تن CFR ترکیه هزینه داشته است. تامین کنندگان چینی K67 را به قیمت 1200-1250 دلار در هر تن CFR ترکیه به فروش رسانده اند. تولیدکننده مکزیکی Orbia گریدهای K67 و K70 را با قیمت 1150 دلار در تن CFR ترکیه و 1200 دلار در هر تن CFR ترکیه ارائه کرده است. K65 با منشاء ایالات متحده این هفته 1030-1080 دلار در هر تن CFR ترکیه قیمت دارد.

بازار پی وی سی ترکیه هفته آینده کساد خواهد بود. قیمت ها در بحبوحه تقاضای کم به کاهش ادامه خواهند داد. کاهش 30 تا 50 دلار در تن برای پلیمر از منابع عرضه سنتی انتظار می رود. تقاضا کم خواهد ماند زیرا بازیکنان منتظر پایین ترین قیمت ها هستند، اما عرضه کافی خواهد بود.

قیمت نزولی پلیمرها

بالا