استعلام قیمت

انواع رزین

 

رزین های پلی استری

رزین های پلی استری از واکنش اسید های آلی دوپایه و الکل های پلی هیدرید حاصل می شود. رزین های پلی استری مقاومت عالی به حرارت، مواد شیمیایی و شعله دارند. این رزین ها از نظر اقتصادی به صرفه هستند.

رزین های فنولی

رزین های فنولی از رزین های ترموست هستند. رزین های فنولی استحکام بالایی دارند، و نسبت به خوردگی و نفوذ آب مقاومت بالایی دارند. از این نوع رزین در اجزای الکتریکی، لمینت، چسب های سیمان و … استفاده می شود.

رزین های آلکیدی

رزین های آلکیدی رزین های پلی استری ترموپلاستیک هستند که از طریق حرارت دادن پلی هیدرید الکل با اسید های دوپایه حاصل می شود. این رزین ها خواص حرارتی و الکتریکی عالی و همچنین مقاومت شیمیایی خوبی دارند. این رزین ها مقرون به صرفه هستند و و در عایق های الکتریکی، قطعات الکترونیکی و رنگ ها استفاده می شود.

رزین های پلی کربناتی

رزین های پلی کربناتی، از رزین های ترموپلاستیک بیسفنول A و فسژن حاصل می شوند. این رزین ها پایداری الکتریکی و ابعادی مناسبی دارند. از این رزین در کلاه های ایمنی، لنز ها، اجزای الکترونیکی، فیلم های عکاسی و عایق ها استفاده می شود.

رزین های پلی آمیدی

رزین های پلی آمیدی ضریب اصطکاک کمی دارند و  نسبت به سایش و مواد شیمیایی مقاوم هستند. از این رزین ها در فیبر، دنده، چرخ ها، بند ساعت، بسته بندی ها و بطری ها استفاده می شود.

رزین های پلی اورتانی

رزین های پلی اورتانی کوپلیمرهای ساخته شده از پلی ال و ایزوسیانات هستند. این رزین ها چسبندگی فوق العاده ای به زیر لایه دارند. رزین های پلی اورتانی در عایق ها، الاستومر ها  و چسب ها استفاده می شوند.

 

رزین های سیلیکونی

رزین های سیليکونی در گذشته از سدیم سیلیکات و کلروسیلان ها تولید می شده است، اما امروزه از طریق تتراتوکسی سیلان یا اتیل پلی سیلیکات و سایر دی سیسیلوکسان ها حاصل می شود. رزین های سیلیکونی به دلیل ساختار شبکه ای سه بعدی  فیلم های سختی تشکیل می دهند. این رزین ها در لاستیک ها، لمینت ها و کاربرد های ضدآب استفاده می شود.

رزین اپوکسی

رزین های اپوکسی حاوی گروه های اپوکساید است. مقاومت حرارتی و شیمیایی خوبی دارند و خواص چسبندگی عالی دارند. از این رزین ها در چسب ها، کف سازی و پوشش های سطحی استفاده می شود.

رزین های پلی اتیلن

این رزین از مرسوم ترین رزین هاست و سالانه بالای 100 میلیون تن تولید می شود. این رزین ها مقاومت شیمیایی، مقاومت به بخار و رطوبت بالایی دارند. از این رزین ها در لمینت ها، فیلم ها، کانتینر ها، عایق کابل ها، پوشش ها، اسباب بازی ها، قالب ها و لوله ها استفاده می شود.

رزین های اکریلیک

رزین های اکریلیک از اکریلیک اسید، متاکریلیک اسید یا مواد مشابه حاصل می شود. رزین های اکریلیک  شفاف هستند و استحکام بالایی دارند. از این رزین ها در دکوراسیون، چسب ها، الاستومر ها، پوشش ها، تابلو ها و کاشی ها استفاده می شود.

رزین های پلی استایرن

رزین های پلی استایرن پلیمرهای آروماتیک هیدروکربنی هستند که از مونومر استایرن تولید می شوند. این رزین ها شفافیت و انعطاف پذیری بالایی دارند.  از این رزین ها در عایق بندی ها، لوله ها، فوم ها، برج های خنک کننده، لاستیک ها، قطعات اتومبیل و داشبوردها استفاده می شود.

رزین های پلی پروپیلن

رزین های پلی پروپیلن یک زرین ترموپلاستیک است که  بیسفنول A  ندارد. این رزین ها بی رنگ هستند و چگالی کم و مقاومت حرارتی خوبی دارند. از این رزین ها در اسباب بازی ها، قطعات الکترونیکی، لوله ها ، فیبرها، فیلامنت ها و پوشش ها استفاده می شود.

 

 

خرید مواد اولیه رزین

در حال حاضر شرکت کانگورو،مواد اولیه صنعت رنگ و رزین را به صورت تخصصی عرضه می کند.  برای اطلاعات بیش تر با شماره 88064800 داخلی 203 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید سفارش خود را از طریق واتساپ ثبت نمایید.

منبع:

thomasnet

 

دیدگاه ها (0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا